Zwycięstwa drużyn Zespołu Szkół nr 1 w Orlik Basketmanii

 Zwycięstwa drużyn Zespołu Szkół nr 1 w Orlik Basketmanii Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu przy ul. Korczaka 34 (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) już po raz drugi był gospodarzem Orlik Basketmanii – turnieju koszykarskiego rozgrywanego na Orlikach w całym kraju. W zawodach wystartowało łącznie 20 drużyn w kategoriach dziewcząt i chłopców. W przeciągu tygodnia rozegrano 38 spotkań, które wyłoniły zwycięzców I etapu czyli eliminacji gminnych.

Do finału makroregionalnego awansowały w kategorii 2002 – 2003: pierwszy zespół dziewcząt SP nr 11 – UKS Jar (trener Anna Przewodowska) i pierwszy zespół chłopców SP 11 – UKS Jar, prowadzony przez Adama Prusa.

W starszej kategorii, 2000–2001 awansowały drużyny: „Odlotowe Agentki” – Gimnazjum nr 4 (dziewczęta prowadzone przez Magdalenę Kołacką) i Dream Team – Gimnazjum nr 4 (drużyna chłopców prowadzona przez Andrzeja Wiśniewskiego).

Finał makroregionalny dla młodszych odbędzie się 31 maja br. na Orliku w Działdowie, natomiast starsi zagrają  6czerwca br. na Orliku w Pelplinie.

Janusz Krasowski