Zielone zakątki Elbląga

konkurs
12 maja w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla klas V ,,Zielone zakątki Elbląga”. Gościliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1, 14, 15, 21 oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i reprezentację gospodarzy.

Zadaniem uczestników było między innymi rozpoznawanie zielonych miejsc naszego miasta przedstawionych na ilustracjach i zaproponowanie aktywnych form spędzenia tam czasu wolnego, nazwać ptaki na podstawie opisu, przyporządkować ptaki do odpowiednich gniazd i dokończyć słynne przysłowia i powiedzenia o ptakach.

Zawodnicy zapoznali się ze zdarzeniem losowym i musieli przedstawić sposób udzielenia pomocy poszkodowanym. To zadanie było wstępem do warsztatów udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadziła dla nas Pani Angelika Romanik – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

Konkurs przebiegał w bardzo sympatycznej i przyjaznej atmosferze, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwało Jury, w skład którego weszły wszystkie Panie Nauczycielki z przybyłych szkół.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Na I miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy, II zaszczytne miejsce zajęła SP nr 1, a kolejne miejsce zajęła: SP nr 15, SP nr 21, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych i SP nr 14.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i gratulujemy.

konkurs
konkurs
konkurs

Organizatorki
Małgorzata Cieślik
Małgorzata Zielińska
Aneta Mackiel