Co pokazały "otwarte drzwi"?

drzwi otwarte
Za nami „drzwi otwarte" w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług. Na uczniów gimnazjów czekała w szkole moc atrakcji i smaczne kiełbaski z grilla. Dobre nastroje i pozytywne opinie gości świadczą o tym, że wysiłek włożony w przygotowania nie poszedł na marne.

„Drzwi otwarte" skierowane są do uczniów trzecich klas gimnazjum. Stoją oni przed wyborem swojej dalszej drogi kształcenia. Wizyta w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług miała na celu pokazanie im, czego mogą się u nas nauczyć, jak wygląda codzienne życie szkoły i dlaczego warto uczyć się właśnie u nas.

Za organizację „Drzwi otwartych" odpowiedzialni byli nauczyciele i wyznaczeni uczniowie. Włożyli oni dużo pracy i zaangażowania, aby efekt był jak najlepszy. Gimnazjaliści, oprócz zapoznania się ze szkołą i ofertą edukacyjną, mogli też porozmawiać na temat zatrudnienia w konkretnym zawodzie. Na ich pytania odpowiadali przedstawiciele pracodawców współpracujących ze szkołą: EPWiK, EPEC, Fabryka Mebli Wójcik, Fabryka Mebli STOLPŁYT, Stowarzyszenie KLASTER Mebel Elbląg. Obecni byli również przedstawiciele firmy Energa-Operator, z którą szkoła rozpoczęła współpracę w ramach uruchomienia nowego kierunku kształcenia Technik Energetyk.

Nasza szkoła, to jednak coś więcej niż tylko nauka. Na odwiedzających na uczniów czekały liczne atrakcje. Była samolotowa niespodzianka przygotowana przez Zakłady Meblowe Jan Walentynowicz. Najsprytniejsi, biorący w niej udział, schwytali piłki wyrzucone z samolotu krążącego nad boiskiem w Parku Modrzewie. Były gry, zabawy i konkursy przygotowane w poszczególnych klasach. Nie zabrakło również stanowisk przybliżających pracę stolarza czy energetyka. A jeśli ktoś zgłodniał, to mógł posilić się pyszną kiełbaską z grilla.

Uczniowie ZSIŚiU przygotowali, także część artystyczną. Goście mogli obejrzeć przedstawienie z „przymrużeniem oka" pod tytułem „O królewnie Śnieżce i sześciu krasnoludkach".

Jesteśmy pewni, że wizyta pozostawiła miłe wspomnienia i z większością odwiedzających nas gimnazjalistów spotkamy się w naszej szkole w nadchodzącym roku szkolnym.

drzwi otwarte
drzwi otwarte
drzwi otwarte

Dziękujemy wszystkim za wkład i zaangażowanie, w szczególności naszym sponsorom:
•    Wójcik Fabryka Mebli,
•    Zakłady Meblowe Jan Walentynowicz,
•    Zakład Produkcyjno-Usługowy Blacharstwo Budowlane Krzysztof Sajkiewicz.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług