Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 7

g7
Dyrekcja oraz Pracownicy Gimnazjum nr 7 w Elblągu dziękują serdecznie odwiedzającym nas Gościom - Rodzicom i Uczniom za udział w „Dniu Otwartym” . Wiele się tego dnia działo…. Fantastyczni aktorzy naszej szkoły przebrani w tradycyjne stroje szlacheckie z XVI stulecia zapraszali wszystkich do podróży po szkole, która posiada m.in. Certyfikat MEN „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Goście mieli możliwość obejrzenia ciekawych fotorelacji z wycieczek szkolnych, pokazów doświadczeń, konkursów językowych, zajęć wspinaczkowych oraz zapoznania się z zapleczem dydaktycznym i ofertą edukacyjną placówki. Do sali matematycznej przybył: Tales, Pitagoras i Einstein, wprowadzając chętnych w tajniki matematyki – Królowej Nauk. W różnych gabinetach lekcyjnych można było wykonać ciekawe doświadczenia, zabawić się językowo, czy też wziąć udział w zajęciach wspinaczkowych w wersji mini.

Uczniowie sprawdzali m. in. wytrzymałość liny, testowali profesjonalny sprzęt i wzięli udział w krótkim instruktażu wspinaczki. Ponadto uczniowie koła społeczno – obywatelskiego zaprezentowali przedstawienie pt. „Posiedzenie rządu”, a grupa teatralna „Siódemeczka” wystąpiła w krótkiej humorystycznej scence, po której wręczono każdemu z odwiedzających Gości gazetkę szkolną. Wachlarz swoich możliwości pokazał również rewelacyjny zespół wokalny prezentujący krótki recital z muzyką z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych m. in. grupy Abba. Bisom nie było końca. Dużym zainteresowaniem cieszyła się słodka „Kawiarenka”, a uwieńczeniem spotkania był towarzyski mecz piłki siatkowej Nauczyciele vs. Uczniowie. Oczywiście wygrali Uczniowie, ale rewanż już wkrótce .  
Wszystkich którzy nie mogli być tego dnia z nami, zapraszamy na kolejne spotkania! Do zobaczenia m.in. w szkołach podstawowych na pokazach doświadczeń oraz przedstawieniu „Jakiś tam Romeo i jakaś tam Julia”, parafrazie utworu W. Szekspira.

Nauczyciele Gimnazjum nr 7 w Elblągu