Erasmus plus w SP 11 w Elblągu wystartował!

projekt

projekt - projekt

Właśnie rozpoczęła się kolejna międzynarodowa przygoda w elbląskiej Jedenastce, a wszystko za sprawą projektu "Sustainable environment" realizowanego w ramach programu Erasmus+, w którym SP 11 współpracuje ze szkołami z Portugalii, Grecji oraz Reunion.

Pierwszy dzień wizyty zagranicznych gości upłynął pod znakiem powitań i zapoznawania się. Podczas części oficjalnej uczniowie uczestniczący w projekcie przedstawili scenkę o dwóch światach ze skrajnie różnym podejściem do dbania o środowisko. „Zerówka” zaprezentowała piosenkę z elementami języka migowego, a Pani Marta Pietruczuk opowiedziała historyjkę w trzech językach: angielskim, polskim i francuskim.

Następnie, uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić szkołę i wysłuchać prezentacji na temat swoich krajów, przygotowanych przez uczniów szkoły oraz zaprezentować własny kraj i jego szczegóły przyrodnicze.

Kolejnym punktem wizyty było uczestnictwo w eksperymentach przygotowanych przez Kasię Szyk-Girę, podczas których działa się magia w postaci mieszania kolorów, poszukiwania pantofelków czy gaszenia płomienia w ciekawy sposób.

I w tak przyjemnej atmosferze udali się do Bażantarni w poszukiwaniu różnych gatunków roślin i zwierząt.

Drugie dnia uczestnicy projektu udali się w drogę Kanałem Elbląskim, aby statkiem po wodzie i po trawie odwiedzić najładniejsze zakątki Jeziora Drużno w celu obserwowania różnorodnych gatunków ptaków i roślin.

Przed nami tydzień niezapomnianych wrażeń i wymiany doświadczeń!

Społeczność SP 11 Elbląg

projekt

projekt - projekt

projekt

projekt - projekt

projekt

projekt - projekt

projekt

projekt - projekt

projekt

projekt - projekt

projekt

projekt - projekt

logo