Elblążanie zdobywają kategorie szachowe

szachy

szachy - szachy

Ponownie okazało się, że szachy w Elblągu cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Na „Majowym Turnieju Szachowym na V i IV kategorię szachową”, który odbył się w minioną sobo-tę (14.05), rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych – dla osób ze szkół podsta-wowych oraz wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych.

Organizatorem wydarzenia było Kółka Szachowe działające w I LO i to właśnie w zjawiskowej auli liceum przy Pocztowej toczyła się gra.
Sędzią głównym turnieju był Michał Butkiewicz, a wspierała go Lidia Czarnecka.

W kategorii "szkoły podstawowe" na podium stanęli:
I miejsce - Igor Gołębiewski
II miejsce - Hanna Kot
III miejsce - Mikołaj Falkowski

Cztery osoby zdobyły również swoje pierwsze, a czasem kolejne, kategorie szachowe: Igor Gołę-biewski (IV), Hanna Kot (IV), Helena Krasowska (V) i Szymon Krawczyk (V).

W grupie OPEN zwycięzcami zostali:
I miejsce - Maja Basek
II miejsce - Radosław Tonga
III miejsce - Jan Mytych

Tutaj z kolei pięć osób podwyższyło lub zdobyło kategorie szachowe: Maja Basek (IV), Radosław Tonga (IV), Jan Mytych (V), Kamil Krzykowski (V) oraz Janusz Wiśniewski (V).

Sponsorem nagród głównych był właściciel restauracji "Mąka i Oliwa" (CH Ogrody w Elblągu).

Gratulujemy medalistom oraz zdobywcom kategorii. To było bardzo inspirujące, gdy patrzyło się na zaangażowanie i przysłowiową „frajdę”, którą czerpali z szachów – niezależnie od wieku – wszyscy zawodnicy rozgrywek. Z tego właśnie wynika nieustająca motywacja organizatorów do planowania kolejnych spotkań elblążan przy 64 polach w I LO.

szachy

szachy - szachy

szachy

szachy - szachy

szachy

szachy - szachy