Wyśpiewała I miejsce i tytuł laureata

festiwal

festiwal - festiwal

7 maja 2022 r. Zosia Zelonka z klasy 2b, werdyktem jury VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, zajęła I miejsce w województwie i regionie.

Jury, dodatkowo, przyznało Zosi nagrodę specjalną za wykonanie piosenki pt. „ Na znojną walkę”. W festiwalu, który odbył się  7 maja 2022 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, nasze liceum reprezentowały: Żaneta Mała z klasy 3a i Daria Komoń z kl. 3 b. Obie uczestniczki zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wśród utworów, które zaprezentowały znalazły się „ Wolność”, „ Biały Krzyż”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Walczyk Lilu” czy „Dziś idę walczyć mamo”.

Jest to przedsięwzięcie, któremu przyświecają dwa cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.
Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie 2022  roku, w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Od lat wydarzeniu patronują: Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie, PasionArt w Krakowie.

Gratulujemy sukcesu wszystkim uczestniczkom a Zosi życzymy sukcesu podczas przesłuchań ogólnopolskich w Krakowie.

T. Rakowska

festiwal

festiwal - festiwal

festiwal

festiwal - festiwal

festiwal

festiwal - festiwal