Konkurs "Solidarna Szkoła”-1 miejsce I LO

gala

gala - gala

Fundacja Świętego Mikołaja po raz dziesiąty rozdała nagrody w ramach konkursu „Solidarna Szkoła”. Podczas uroczystej gali konkursu - zorganizowanej w Pałacu w Wilanowie -  wyróżnione zostały placówki, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla swoich uzdolnionych uczniów. W tym roku do konkursu zgłosiło się 70 szkół z różnych rejonów Polski.

Elbląskie I LO znalazło się na I miejscu w kategorii "szkoły ponadpodstawowe w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców". Sukces ten był możliwy przede wszystkim dzięki uporowi i zaangażowaniu p. Moniki Uścińskiej (nauczycielka matematyki w I LO), współpracującej z Fundacją. Tak samo ważny był wkład wolontariuszy oraz bezinteresowne gesty darczyńców wspierających akcje stypendialne.

Warto dodać, że nagrodą za zajęcie miejsca na podium była m.in. kwota 1500 zł, którą szkoła otrzymała z przeznaczeniem na kolejne stypendia. Laureaci mogli również zwiedzić Pałac Prezydencki, w którym przyjęła ich Pierwsza Dama. Konkurs „Solidarna Szkoła” został bowiem objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP.

W roku szkolnym 2021/22 stypendystkami Fundacji Świętego Mikołaja zostały dwie wspaniałe uczennice elbląskiego „Słowaka”. Są to Lidia Czarnecka oraz Julia Grzelak. Obie osiągają świetne wyniki w nauce, ale też mają wybitne osiągnięcia w ramach swoich pasji. Lidia jest utytułowaną szachistką, medalistką mistrzostw Polski i Europy. Julia została ostatnio powołana do Juniorskiej Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. Kilkutysięczne wsparcie stypendialne realnie pomaga im w rozwijaniu umiejętności i zainteresowań, stanowi też dodatkową motywację do dalszej pracy.

Małgorzata Krasowska

gala

gala - gala

gala

gala - gala