Szkolenie młodych adeptów w 43blp.

szkolenie

szkolenie - szkolenie

Wczoraj na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, odbyło się szkolenie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.

- Po raz kolejny mieliśmy przyjemność skorzystać z gościnności 43blp w Braniewie za co serdecznie dziękujemy. Zajęcia praktyczne dla kadetów z oddziału klas wojskowych ZST-I w Elblągu to nieodzowny element szkolenia w ramach przedmiotu Edukacja Obronna. Wiedza i fachowość instruktorów WOT zawsze daje pewność, że zorganizowane przez nich ćwiczenia będą doskonałym uzupełnieniem szkolnych zajęć i cieszyć się będą dużym zainteresowaniem wśród młodzieży - mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZST-I w Elblągu.
 
Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.
 
Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

 

Zdjęcia znajdują się pod linkiem: https://we.tl/t-DF69hIRIiY


ppor. Anna Szczepańska
43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie
4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej