Uczeń III LO wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Matematyka w obiektywie

fot.

fot. - fot.

Jakub Nowak - uczeń klasy II politechnicznej  znalazł się wśród wyróżnionych podczas tegorocznej edycji konkursu Matematyka w obiektywie.

Jego zdjęcie Garażowe iluzje w deszczowej symetrii zainteresowało jury konkursu.  Do konkursu zgłoszono ok.12 000 prac z całego świata. Garażowe iluzje można oglądać na wystawie w Warszawie. Warto nadmienić, że nie jest to pierwsze wyróżnienie dla Jakuba.

W grudniu minionego roku jego fotografie zostały nagrodzone w konkursie  pt. Kreacje przyrody polskiej z bliska i z daleka. Zdjęcia te przedstawiają zatrzymane w kadrze oryginalne obrazy przyrody lub zjawisk w niej zachodzących.

Rok wcześniej Jakub Nowak zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym Chwile ulotne z kalendarza przyrody polskiej.

Tak więc Jakub rozwija swoją pasję fotograficzną, która zaczęła się od szkolnego projektu filmowego. Film ustąpił jednak miejsca fotografowaniu, a telefon komórkowy- profesjonalna lustrzanka.  Kilkakrotnie zdjęcia Jakuba można było zobaczyć w Fotce Miesiąca Portelu. Nie zawsze otrzymywały dobre recenzje, ale jak mówi sam Jakub, to jeszcze bardziej motywowało go do pracy i doskonalenia warsztatu. Nagrodą było dwukrotne wygranie konkursu Fotoreportel.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszego ucznia, kibicujemy jego fotograficznej przygodzie.

Katarzyna Maciesza-rzecznik prasowy III LO