Julia Kalkowska finalistką

laureatka

laureatka - laureatka

Julia Kalkowska została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Zemsta za niepodległość! Ziemianie- ofiary dwóch agresorów”, Kraków 2020 r."

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu, Julia Kalkowska w etapie wojewódzkim konkursu historycznego „Zemsta za Niepodległość! Ziemianie – ofiary dwóch agresorów”, zajęła I miejsce z tytułem laureata wojewódzkiego w Gdańsku oraz została finalistką ogólnopolskiego konkursu, którego wyniki ogłoszono w Krakowie 29 maja 2020 r. Spośród 135 prac nadesłanych po eliminacjach wojewódzkich- z każdego województwa można było zgłosić tylko 3 prace, Julia uplasowała się na 35 miejscu. Jej praca pt. „ Kardynał Adam książę  Sapieha” została wyróżniona nagrodami rzeczowymi i pamiątkowym dyplomem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników wiedzy historycznej. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Teresa Rakowska , nauczyciel historii.

„Zemsta za Niepodległość! Ziemianie – ofiary dwóch agresorów” to projekt edukacyjny IPN.

Projekt ma charakter ogólnopolski i jest współorganizowany przez poszczególne Oddziały IPN, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie (Zarząd Główny i Oddziały), Fundację im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Julia, jako jedyna reprezentowała nasze  województwo w tym projekcie.