Wielki Turniej Lektur Szkolnych w III LO

III LO

Serdecznie zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych  SP oraz ich nauczycieli do udziału w konkursie organizowanym przez naszą szkołę. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Witolda Wróblewskiego, patronatem merytorycznym Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz patronatami: Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida i  Stowarzyszenia Alternatywni.

Celem konkursu jest między innymi zachęcenie uczniów do czytania lektur, pobudzanie ciekawości czytelniczej, kształcenie umiejętności aktywnego czytania, autoprezentacji, korzystania ze źródeł, zwłaszcza selekcjonowania materiału.

Zainteresowane drużyny prosimy o zgłaszanie się do 10 stycznia 2020 roku na adres organizatora (III Liceum Ogólnokształcące, ul. Browarna 1, Elbląg) lub maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Potyczki drużynowe (I etap) odbędą się w lutym, finał w marcu.

W konkursie zostaną wykorzystane elementy grywalizacji. Zadania będą wymagały od uczestników znajomości lektur oraz wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin nauki.

Liczymy na Waszą obecność i gwarantujemy świetną zabawę!

loga

loga - loga

patronat

patronat - patronat