Uczniowie ZSG wzięli udział w spotkaniu „Rozsmakuj się w tradycji”

zsg

zsg - zsg

W czwartek, 14 listopada w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbyły się spotkania elblążan w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”, poświęcone tradycjom Polski szlacheckiej, w których brali udział także uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół Gospodarczych w zawodzie kucharz i kelner.

W programie spotkania była prelekcja pana Jana Brzozeckiego na temat: Tradycje i zwyczaje Polski szlacheckiej oraz koncert Zuzanny Jargieło (fortepian), w programie utwory J.S. Bacha, S. Prokofiewa i F. Liszta i koncert muzyki polskiej w wykonaniu Dominiki Glapiak (fortepian) i Błażeja Golińskiego (wiolonczela), w programie utwory F. Chopina, I.J. Paderewskiego i M. Bergsona.

Kolejnym punktem była prelekcja pani Marzeny Szczech z udziałem uczennic klasy 1 a/8 BSz (Oliwii Dąbrowskiej i Amelii Pietryki) na temat: Szlachecki stół, czyli o etykiecie przy stole. Na koniec uczniowie klasy 1 a/G BSz (Dominika Kąkolewska, Wiktoria Żurek oraz Piotr Wielesik) pod kierunkiem pani Barbary Bukowskiej wykonali potrawy kuchni szlacheckiej: zupę "Zalewajka", Arkas oraz pączki staropolskie z jajek i sera. Uczniowski debiut bardzo się udał,  a uczniowie w podziękowaniu otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Nauczycielki przedmiotów zawodowych ZSG
Barbara Bukowska
Marzena Szczech