Uczniowie ZSG na warsztatach edukacyjnych pt. Nowe widnokręgi – Zrozumieć media

warsztaty

warsztaty - warsztaty

20 listopada 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych uczestniczyli w Warsztatach edukacyjnych pt. "Nowe widnokręgi – Zrozumieć media”, które odbyły się w siedzibie PWSZ w Elblągu.

Warsztaty prowadzone były przez  pracowników i szkoleniowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorów, dziennikarzy, montażystów i operatorów Radia Maryja i TV TRWAM.

Celem warsztatów było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z mediami, przekazem telewizyjnym, poznanie terminów medialnych, wykształcenie  umiejętności wskazania głównych cech przekazu informacyjnego.

Warsztaty podzielone były na części - świat dźwięku, język obrazu, przekaz słowny, a każda z nich miała zapoznać uczestników z podstawowymi zagadnieniami modulacji dźwięku, tworzenia i edycji dźwięku, znaczenia obrazu dla odbiorcy, wpływu właściwego oświetlenia na odbiór przekazu, manipulacji i perswazji w przekazie medialnym itd.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach wcielając się w rolę prezenterów, polityków czy dziennikarzy, zapoznać się z profesjonalnym sprzętem radiowo-telewizyjnym, obejrzeć satelitarny wóz transmisyjny, a także przejąć obowiązki fotografów imprezy, dziennikarzy i reporterów telewizyjnych i radiowych sporządzając sprawozdania z warsztatów. Warsztaty oprócz dostarczenia profesjonalnej i merytorycznej wiedzy, były dla uczniów okazją do zastanowienia nad potrzebą wykształcenia postawy krytycznego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie dzisiejszych mediów.

warsztaty

warsztaty - warsztaty

warsztaty

warsztaty - warsztaty

warsztaty

warsztaty - warsztaty