„Narkotyki – wrogowie naszej młodości” – w Elblągu rusza projekt profilaktyki uzależnień

tpd

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu rozpoczyna realizację programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania narkomanii wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu zaplanowano szkolenia dla nauczycieli i kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców/opiekunów prawnych. W szkołach zostaną również przeprowadzone spotkania profilaktyczne z młodzieżą.

Adresatem działań programu są uczniowie klas 4- 8 elbląskich szkół podstawowych. Celem programu jest edukowanie młodych ludzi oraz ich rodziny, ukazujące negatywne skutki zażywania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych oraz prezentujące zdrowy, aktywny styl życia, bez uzależnień. Wychowawcy i pedagodzy uzyskają wiedzę w obszarze profilaktyki uzależnień, min. na temat narzędzi dotyczących wdrażania profilaktyki podczas swojej pracy zawodowej. Podsumowaniem działań będzie przygotowanie spotu profilaktycznego ukierunkowanego na zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem szkodliwych środków psychoaktywnych.

Zapraszamy nauczycieli i kadry pracujące z uczniami szkół podstawowych do udziału w szkoleniach profilaktycznych, a rodziców/opiekunów prawnych na warsztaty edukacyjne.

Udział w szkoleniach i warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia są przyjmowane są telefonicznie. W razie pytań dotyczących udziału prosimy o kontakt z Biurem Towarzystwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 55 233 82 10.

Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach!

Działania są organizowane w ramach projektu pn. „Narkotyki – wrogowie naszej młodości”.

Zadanie, realizowane w okresie od 15.11.2019 r. do 31.12.2019r. dofinansowano ze środków Gminy Miasto Elbląg.