Wakacje w mieście – półkolonia integracyjna 2019

kolonie

kolonie - kolonie

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu po raz kolejny jest organizatorem wypoczynku dzieci i młodzieży w trakcie wakacji.

Przyjazne osobom niepełnosprawnym miejsce tętni lenią radością.  Moc atrakcji przygotowanych przez organizatora sprawia, że dzieci nie mają chwili na nudę. Zajęcia w formie wyjazdowej połączone z warsztatami i aktywnym wypoczynkiem między innymi w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, Kadynach, Mikoszewie, Sąpach, pozwalają na rozwój dziecięcych pasji. Wyjścia do elbląskich miejsc typu Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia czy Park Piekarczyka, to czas na niczym nieskrępowaną dawkę śmiechu i zabaw z rówieśnikami.

Wakacje to piękny czas, podczas którego warto jednak zadbać w szczególny sposób o szeroko rozumiane bezpieczeństwo dzieci. Uczestnicy integracyjnej półkolonii w Ośrodku wzięli udział w cyklu zajęć edukacyjnych „Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości”. Celem akcji Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacji Orange jest edukacja w zakresie reagowania na zagrożenia w Internecie oraz możliwości ich unikania. Uczestnicy podczas zajęć warsztatowych poznali zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ochrony prywatności dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą być związane ze znajomościami online oraz kim są hejterzy.

Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), w ramach programu „Dziecko w Sieci". Projekt Sieciaki.pl jest elementem programu „Safer Internet".

https://sieciaki.pl/dla-rodzicow-i-nauczycieli

Zachęcamy do bycia na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi w placówce: https://www.facebook.com/soswnr2elblag/

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie