Niepodległościowe spotkanie z elbląska pisarką w SP nr 11

spotkanie

spotkanie - spotkanie

Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 11 zaprosiła 15 listopada uczniów klas szóstych na spotkanie autorskie z elbląską pisarką Wiolettą Piasecką. Pisarka jest znana z książek dla dzieci młodszych, ale tym razem zagościła w bibliotece z nową książką, związaną z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to książka „Ignaś. Opowieści patriotyczne”, o dzieciństwie jednego z twórców odzyskania wolności – Ignacego Jana Paderewskiego. Autorka w bardzo sugestywny i emocjonalny sposób przedstawiła elementy życia tak ważnej dla Polaków osoby. Uczniowie bardzo uważnie wysłuchali tej opowieści, o człowieku, który zrobił światową karierę i nie poprzestał na tym. Poświęcił posiadane umiejętności i czas na to, aby zrobić jak najwięcej dla swojego kraju. Spotkaniu towarzyszyła niewielka wystawa poświęcona I. J. Paderewskiemu.

Spotkanie zakończyło się spontaniczną rozmową z częścią zainteresowanych uczniów na temat książki. Jak zwykle, czytelnicy mogli kupić książki i uzyskać autograf autorki. Okazało się, że pisarka ma grono stałych czytelników, którzy czytają jej książki od lat.

Książka została zakupiona do biblioteki szkolnej oraz na nagrody w konkursie związanym ze stuleciem niepodległości. Informacja o imprezie została zamieszczona na ogólnokrajowej stronie, gdzie gromadzone są informacje o imprezach towarzyszących tej rocznicy - niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/ignas-opowiesci-patriotyczne-spotkanie-z-pisarka-wioletta-piasecka/.

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

spotkanie

spotkanie - spotkanie

spotkanie

spotkanie - spotkanie

spotkanie

spotkanie - spotkanie