Szkoła Podstawowa Nr 4 w Elblągu – organizator Kolonii Letniej Zielona Góra 2018

kolonie

kolonie - kolonie

Niezwykli ludzie, ciekawe miejsca, uśmiech, słońce i fantastyczna zabawa – tak można najkrócej podsumować  kolonię w Zielonej Górze. Organizatorem tej wspaniałej przygody była Szkoła Podstawowa Nr 4 w Elblągu.

Na nudę nie było czasu. Każda chwila była wypełniona zajęciami, wycieczkami oraz spotkaniamido granic możliwości. Odwiedziliśmy między innymi: FALUBAZ  Zielonogórski Klub Żużlowy, Międzyrzecki Rejon Umocniony, Figurę Chrystusa
w Świebodzinie,  Zielonogórski Ogród Botaniczny, Ogród Bajek i Mini ZOO, Zielonogórskie Centrum Astronomii (Wieżę Braniborską), Wzgórza Piastowskie, Wieżę Wilkanowską. Odbyły się również ciekawe wycieczki do Niemiec na Wyspę Tropikalną Tropicalislands (Brand), Hornow (Fabryki Czekolady) oraz Parku Mużakowskiego (wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Unesco).Aktywnie braliśmy udział w różnorodnych propozycjach kulturalnych i edukacyjnych, pogodnych wieczorach ze śpiewem oraz grach i zabawach integracyjnych z wykorzystaniem metodyki harcerskiej oraz licznych konkursach, tj.: Najlepszy kolega i najlepsza koleżanka, Konkurs o tytuł Dzielnego Człowieka, Najładniejsza sala, Mam talent, Gra francuska, Nocne wyprawy grozy z „Władcą Pierścieni”, Kolonijne Igrzyska Sportowe,Kalambury. W programie kolonii znalazły się również imprezy i uroczystości, tj.:Niedzielna msza święta, Apele poranne, Iskierki przyjaźni, Dyskoteki, Otrzęsiny (dla chętnych) oraz Wieczór pożegnalny.

Magiczną atmosferę kolonii tworzyła kadra oraz dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z Elbląga, Braniewa, Malborka, Przezmarka, Pasłęka. Wychowawcy oraz opiekunowie medyczni z pełnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem towarzyszyli swoim podopiecznym w chwilach radości, tęsknoty, porażki i sukcesu. Swoją grą na akordeonie urzekł wszystkich Pan Robert, nasz kierowca. Przy dźwiękach, które wydobywał z instrumentu na twarzach pojawiał się uśmiech, a z ust płynęły słowa znanych piosenek.

Ciepłą rodzinną atmosferą otoczyły nas Pani Marta S. (kierownik internatu) oraz Pani Ania H. (kierownik stołówki). Panie dbały o to, aby każdy czuł się jak w domu.

Dobrym duchem i jednocześnie organizatorem wycieczek był Pan Andrzej Kizimowicz (profesjonalny przewodnik), z którym współpracujemy od lat. To dzięki niemu dzieci miały okazję poznania ciekawostek Ziemi Lubuskiej, uczestniczenia w treningu Watahy Zielona Góra – LFA – Ligi Futbolu Amerykańskiegooraz nagrania audycji w Radio Zachód.

Za rok zapraszamy do Augustowa.

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie

kolonie

kolonie - kolonie

Małgorzata Stanecka