Strofy dla Niepodległej

flaga

Od lipca br. społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu realizuje projekt edukacyjny pod hasłem „Wielopokoleniowa Sztafeta Niepodległościowa”.

Ta propozycja działań promujących wiedzę o historii Polski wygrała konkurs grantowy zorganizowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Strofy dla Niepodległej” organizowanym pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego, Dowódcy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód Pana pułkownika Andrzeja Dudy, Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku Pana Krzysztofa Drażby.

Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodzieży i dorosłych poczucia świadomości narodowej, promowanie idei patriotyzmu i szacunku wobec własnego państwa oraz pielęgnowanie idei wspólnoty międzypokoleniowej.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do 29 października 2018r. na adres mailowy szkoły (lub przyniesienie do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 12) jednego wiersza o tematyce związanej z zaborami i odzyskaniem przez Polskę niepodległości wraz z imieniem, nazwiskiem, klasą i adresem, numerem telefonu i adresem mailowym szkoły (w przypadku uczniów), danymi osobowymi, numerem telefonu i adresem mailowym (w przypadku dorosłych).

Szczegółowe informacje w Regulaminie

Organizatorzy