Festyn ekologiczny „Dbamy i mamy” – Eko Spartakiada w SP nr 16

festyn

festyn - festyn

14 września 2018 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej odbył się festyn ekologiczny „Dbamy i mamy”.

W tym roku szkolnym festyn ten przyjął formę Eko Spartakiady. Uczniowie klas 0-8 brali udział w turnieju ekologiczno-sportowym. Zadania, które zostały przygotowane przez naszych nauczycieli wymagały od uczniów szybkości, koncentracji i dużej dawki dobrego humoru, m.in. bieg w workach po ziemniakach, zbieranie nakrętek na czas, przenoszenie pudełka od pizzy na rolce papieru, turlanie rolki papieru kijem do celu czy kręgle ekologiczne. Oprócz zmagań sportowych, uczniowie wykonali piękne ekologiczne plakaty i pompony, które były bardzo przydatne w dopingowaniu swoich klas. Na szczególną uwagę zasługuje występ artystyczny uczniów pani Joli Kowalskiej oraz pani Ani Sęk, a także układ taneczny uczennic z klasy 7a. Korzystając z tak pięknej okazji wszyscy uczciliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wykonując 100 podskoków w rytmach muzyki tanecznej.

W ramach współpracy z hipermarketem E.Leclerc swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele E. Leclerc, pani Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w Elblągu oraz Dyrekcja SP 16 pani Izabela Milusz i pani Marzena Otłowska. Każda klasa otrzymała dyplom i nagrody od naszych specjalnych gości, które zostały ufundowane przez hipermarket E.Leclerc oraz ZUO w Elblągu. Nagrodą główną z kolei był Laptop z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę, a sponsorom za nagrody!

Organizatorzy SP nr 16

festyn

festyn - festyn

festyn

festyn - festyn

festyn

festyn - festyn

festyn

festyn - festyn

festyn

festyn - festyn

festyn

festyn - festyn