I miejsce uczniów SP4 w grze historycznej „Dostarczyć meldunek”

gra

gra - gra

W sobotę, 8 września br., uczniowie SP4 wzięli udział w grze historycznej „Dostarczyć meldunek”.

Zadaniem uczestników zabawy topograficzno-dydaktycznej, było wcielić się w rolę powstańców warszawskich, odczytać mapę, w niej zaszyfrowane zadania i  wykonać sprawnie oraz precyzyjnie poszczególne konkurencje na przygotowanych stanowiskach. Między innymi przebiec ulicami Starego Miasta Elbląga, wykazać się znajomością topografii miasta oraz empatią, udzielając pomocy rannym cywilom. Bieg rozpoczął się o godz. 11.00 z placu Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Zamkowej, ciągnął się poprzez stanowiska zadaniowe przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym, wzdłuż Ścieżki Kościelnej, gdzie rozlokowano atrapy min oraz  „snajpera”. Wykazując się sprytem i wyczuciem czasu, należało następnie odnaleźć rannych, udzielić im pierwszej pomocy, opatrzyć rany, napoić i dostarczyć meldunek do celu, którym był zabytkowy budynek Galerii EL przy ul. Kuśnierskiej.

Młodzież ubrana w stroje powstańcze żołnierzy AK, uczestników powstania warszawskiego, skradająca się uliczkami miasta, wzbudzała zainteresowanie elblążan, gości oraz turystów i dziennikarzy. W grze rywalizowało pięć drużyn z następujących szkół podstawowych nr 4, 8, 19, 25 i Gimnazjum nr 2.

Drużynę  „Młodych Patriotów” ze Szkoły Podstawowej nr 4 reprezentowało sześcioro uczniów:
1. Marcel Wasiak 8b
2. Jakub Kmita   5a
3. Weronika Eider 8a
4. Alicja Mieczkowska 8a
5. Zuzanna Rucińska 5a
6. Karolina Tomczyk 5a

Jesteśmy dumni, ze zdobycia I miejsca w biegu oraz grze „dostarczyć meldunek”, nasza młodzież okazała się najlepsza. Opiekunem wyjścia była Pani Joanna Rucińska, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Gratulujemy.

gra

gra - gra

gra

gra - gra

gra

gra - gra

gra

gra - gra

gra

gra - gra

gra

gra - gra

gra

gra - gra