Dzień Ziemi 2018 w III LO

dzień ziemi

dzień ziemi - dzień ziemi

23 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu odbyła się konferencja naukowa z okazji tegorocznych obchodów Dnia Ziemi zorganizowana przez nauczycielkę biologii Ewę Piwcewicz. W konferencji uczestniczyli uczniowie III LO z klasy medyczno-przyrodniczej, Zespołu Szkół nr 2 oraz siódmych klas szkół podstawowych: SP nr 6, SP nr 21, SP nr 12, SP nr 1.

W programie konferencji znalazły się trzy interesujące wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:
• „Bioróżnorodność i biotechnologia, czyli o maści czarownic do latania i leśnych tulipanach” prof. UWM dr. hab. Stanisława Czachorowskiego,
• „Tajemnice Antarktyki” dr. Pawła Loro,
• „Biolog molekularny – współczesny Sherlock Holmes” dr. Grzegorza Panasiewicza.

Słuchając przedstawionych wykładów, młodzież poszerzyła swoją wiedzę o zagadnienia dotyczące: roli bioróżnorodności w zachowaniu naturalnych siedlisk na Ziemi, możliwości wykorzystania wiedzy botanicznej w ziołolecznictwie, kosmetyce i gastronomii oraz zastosowania biologii molekularnej w kryminalistyce. Duże zainteresowanie uczestników konferencji wzbudziła relacja dr. Pawła Loro z pobytu na Antarktydzie i poczynionych tam obserwacji.

Rzecznik III LO Danuta Huszcza-Sawicka