Jednoślady i dwuślady... konkurs

konkurs

19 kwietnia br., w ramach Programu Bezpieczny Elbląg, odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych finał miejski Warmińsko-Mazurskego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Celami turnieju były: popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W turnieju uczestniczyło 5 trzyosobowych zespołów z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych.

O zajętym miejscu zespołu decydowała suma punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach:
1. Test obejmujący zasady i przepisy ruchu drogowego.
2. Test wiadomości z historii polskiej motoryzacji.
3. Sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu (samochodu osobowego) do jazdy.
4. Jazda sprawnościowa motorowerem.
5. Jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Sewarta”.
6. Sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku najskuteczniejsza w rywalizacji okazała się ponownie reprezentacja szkoły gospodarzy – czyli Zespołu Szkół Mechanicznych w składzie: Mateusz Ratyński, Mateusz Kosecki i Wojciech Chabros.  Zgromadzili oni najmniejszą  ilość punktów (odpowiadającą zajętym miejscom w poszczególnych konkurencjach) i tym samym zajęli  I miejsce.

Na kolejnych punktowanych miejscach uplasowały się reprezentacje szkół:
II miejsce - Zespół Szkół Technicznych,
III miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

Najwięcej punktów z testów obejmujących zasady i przepisy ruchu drogowego oraz wiadomości z historii polskiej motoryzacji zdobył Wojciech Chabros – uczeń ZSM.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat elbląski w finałach wojewódzkich Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniu 25 maja br. w Zespole Szkół w Malinowie.

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Elbląga. Szkoły zostały nagrodzone pamiątkowym pucharem.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji turniejowych, zaprezentowany został pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Partnerami do przeprowadzenia turnieju motoryzacyjnego byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska, Straż Pożarna.

Gratulujemy!!!

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

logo