SOSW nr 2 wyjedzie na Turnus Uśmiechu Fundacji ING Dzieciom

Wisła

Wisła - Wisła

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu wygrał w konkursie na pomysł na turnus terapeutyczny organizowany przez Fundację ING Dzieciom! Dzieci spędzą dwa tygodnie w Wiśle, gdzie Fundacja ING Dzieciom gościć będzie uczniów, rodziców i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Elblągu w swoim ośrodku.

Autorski projekt placówki pt.„U źródeł królowej polskich rzek - historie miejsc i ludzi szumem Wisły opowiedziane”, którego celem jest wykorzystanie zasobów przyrody jako źródła aktywnej rehabilitacji zaburzonych funkcji u dzieci, zdobył przychylność komisji i w terminie 2 - 15 czerwca 2018 roku grupa 50 osób wyruszy na prawdziwą przygodę!

Marząc o wyjeździe do Wisły autorzy projektu nie mogli odciąć się korzeni i cały program opiera się na rzece Wiśle, która 50 kilometrów od Elbląga ma swe ujście do Zatoki Gdańskiej. Więc w rzeczywistości i wirtualnie, podróżując przez całą Polskę, wzdłuż Wisły, od jej końca do początku, uczniowie poznawać będą przyrodę, historię i legendy z nią związane.

Żaden z uczniów nigdy nie był w górach, więc wyjazd w zupełnie odmienne geograficznie miejsce, będzie dla wielu przygodą życia, tym bardziej, że w programie zajęć uwzględnione zostały piesze wędrówki i zdobywanie szczytów.

W celu poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie edukacji, wychowania i rewalidacji pracownicy Ośrodka nieustannie doskonalą swe umiejętności i sięgają po innowacyjne metody pracy. Lata pracy pedagogicznej i terapeutycznej wskazały nauczycielom/terapeutom, iż to, czego uczniowie sami doświadczą, odkryją, poznają, pozostanie na długo w ich pamięci. Jeśli jest to w towarzystwie bliskich mu, wspierających osób, świat, który na co dzień charakteryzuje wiele barier staje się bliższy, oswojony, bezpieczny i piękny. Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne prowadzone w Wiśle, w nowym środowisku, sprzyjać będą rozwojowi zainteresowań otaczającym światem, ludźmi i przyrodą, wpłyną korzystnie na rozwój procesów myślowych, terapię zaburzonych funkcji.

https://www.ingdzieciom.pl/co-robimy/turnusy-usmiechu/aktualny-konkurs-turnus-terapeutyczny