Niebawem matura

studniówka

studniówka - studniówka

Dla jednych studniówka oznacza, że do matury zostało tylko sto dni, a dla innych, że to aż tyle…..

Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbyła się 12 stycznia 2018r. Wykwintnie ubrani, piękni trzecioklasiści mieli przed wejściem na salę balową tremę w obawie przed nieprawidłowym wykonaniem poloneza. Większość nie kryła jednak, że nie martwi ich odliczanie dni do matury.

Ania, 3c: Trzy miesiące starczą na powtórkę. Jestem w fajnym liceum. Gdybym miała wybierać szkołę średnią jeszcze raz, wybrałabym II LO.

Maciek, 3b:
Myślę, że szkoła dobrze nas przygotowała do egzaminów. Chciałbym studiować ratownictwo medyczne. Będę mile wspominał II LO. Dobrze się tu czuję, bo nauczyciele są sprawiedliwi i nie faworyzują nikogo.

Kinga, 3b: Sto dni starczy, żeby powtórzyć do egzaminów. II LO ma swoją markę i uznanie- wystarczy spojrzeć na wyniki zdawalności matur z lat ubiegłych. My, jak i nasi poprzednicy, na pewno już jesteśmy przygotowani.

Janek, 3e: Może sto dni to za mało, ale zdążę powtórzyć co trzeba.

Grzegorz, 3a: Uczymy się od trzech lat- to przecież jest przygotowanie. Niemożliwe, żebyśmy nie zdążyli teraz tego podsumować.

Studniówkowy bal jest wyjątkowy, bo tego wieczoru można odłożyć wszelkie zmartwienia i wątpliwości, nie myśleć o maturalnej perspektywie. Jest to okazja do tego, by zastanowić się nad minionym czasem, podziękować wychowawcom, nauczycielom, dyrekcji szkoły i rodzicom za życzliwość, troskę i wyrozumiałość, co i tym razem miało miejsce. Jest to także, jak powiedziała dyrektor II LO Agnieszka Jurewicz zapowiedź egzaminu dojrzałości, czyli „chwili przemiany, przepustki do wkroczenia w szeregi intelektualnej elity, a także do dalszego rozwoju”.

Poza tym to piękny wieczór i wspaniała zabawa, co zapadnie w pamięć każdego jej uczestnika. O tym nie trzeba zapewniać, bo tegoroczny bal studniówkowy trwał do rana. A potem rozpoczęło się nieubłagane odliczanie…. Wkrótce okaże się czy sto to magia….

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO

studniówka

studniówka - studniówka

studniówka

studniówka - studniówka

studniówka

studniówka - studniówka