Spotkanie z elbląską pisarką w SP nr 11

spotkanie

spotkanie - spotkanie

Tradycją biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 11 stało się zapraszanie na spotkanie autorskie pisarki elbląskiej p. Wioletty Piaseckiej. 4 grudnia odbyło się takie spotkanie z udziałem uczniów  klas trzecich.

Dzieci przybyły na spotkanie bardzo podekscytowane, bo jeszcze nie wszystkie widziały na żywo pisarza, który tworzy książki. Okazało się, że jest to bardzo miła i otwarta osoba, która chętnie odpowiedziała im na prawie wszystkie pytania. Uczniowie wysłuchali informacji o książkach pani Wioletty Piaseckiej, szczególnie o tej, którą właśnie pisze – o Ignacym Paderewskim. Wiele czasu poświęciła pisarka piłkarzom i piłce nożnej, z czego bardzo zadowoleni byli wszyscy chłopcy. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach, wystąpiły jako aktorzy- odgrywały historyjkę z pisarką.
Uczniowie słuchali autorki z wielkim zainteresowaniem, poznali kilka tajników pisania. Na koniec spotkania można było kupić książkę i otrzymać autograf pisarki. Kolejka była długa, ale każdy chętny otrzymał imienny autograf.

Więcej informacji o pisarce można uzyskać na stronie internetowej www.wiolettapiasecka.pl

Nauczyciele bibliotekarze: Maria Klimuk, Hanna Trybińska

spotkanie

spotkanie - spotkanie

spotkanie

spotkanie - spotkanie

spotkanie

spotkanie - spotkanie