Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia - Światowy Dzień Pluszowego Misia

24.XI.2017 roku w SP 16 obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Adresatami byli uczniowie z klas O-III. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. W tym dniu wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Podczas trwającego spotkania dzieci ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane ze świętem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie. Potem dzieci ćwiczyły z misiami do piosenki: Jadą, jadą misie”, później radośnie wykonały pląs: "Niedźwiadek”Największy aplauz zebranej publiczności wzbudziła fotobudka dzięki, której na zdjęciu, każdy mógł wyglądać jak miś.

Na zakończenie rozstrzygnięty został również, ogłoszony wcześniej przez bibliotekę szkolną z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia konkurs plastyczny na misia-maskotkę. Wszystkie zrobione przez uczniów misie były przepiękne, kolorowe i pomysłowo wykonane.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Kornelia Pietkiewicz
II miejsce
Agata Baranowska
III miejsce
Dagmara Beksa
wyróżnienia:
Martyna Chojecka, Wiktoria Tomaszewska, Zosia Karasiewicz, Jola Jankowska, Dominika Marcula, Natalia Reczko, Wiktoria Paczkowska, Ania Malewicz, Filip Kozak, Kamil Gutkowski, Aleksandra Szostek
Gratulujemy zwycięzcom !!!

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, miłej i ciepłej atmosferze, gdyż dzieci również w klasach wykonywały plakaty misiów, oglądały prezentacje o najpopularniejszych misiach i bajki o ulubionych misiach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Szkoła Podstawowa nr 16