Podsumowanie akcji "Dbamy i Mamy" w SP16

sp16

sp16 - sp16

29 br. odbyło się uroczyste podsumowanie akcji ekologicznej pod nazwą „Dbamy i Mamy”.

W ramach współpracy z jednym z elbląskich hipermarketów gościliśmy Panie: Elizę Leszczyńską- Rogalską i Monikę Kępińską z Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu, Pana Huberta Pazio z Agencji Reklamowej „SAINT” z Warszawy, Pana Bartłomieja Bujnika- pasjonatę i miłośnika przyrody. Uroczystość zainaugurowała Pani wicedyrektor Marzena Otłowska, która nawiązała do wieloletniej tradycji naszej szkoły związanej z promowaniem postaw proekologicznych wśród młodszych i starszych. Dzień ekologii świętujemy od pięciu lat. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły do dbałości o środowisko przyrodnicze wokół nas. Podczas uroczystego rozpoczęcia „Dbamy i Mamy” uczniowie klas 0 - VII, rodzice oraz przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej, w wykonaniu klasy 2a, 2b, 6a, 7c. Uczniowie, będący na widowni, uczestniczyli w zabawach ekologicznych: prezentowali okrzyki ekologiczne, wykonane czapeczki, transparenty. Natomiast uczniowie będący na terenie przyszkolnym, mieli okazję uczestniczyć w sztafecie ekologicznej. Podczas przerwy, uczniowie mogli skosztować zdrowych sałatek oraz domowych wypieków, za które bardzo dziękujemy Rodzicom. Na koniec imprezy podsumowano konkursy: plastyczny pt. „Eko-bohater” oraz „Stworki- potworki”, fotograficzny „Ekologia w moim domu”. Nagrodzono najlepszych zbieraczy surowców wtórnych. Z okazji Dnia Chłopaka odbyły się wybory „Mistera ekologii”. Uczniowie zaprezentowali się również w „Modzie ekologicznej”.

Nagrody, które otrzymali zostały ufundowane przez Hipermarket E. Leclerc oraz ZUO. Nagrodą główną był Laptop z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

Jak co roku miło spędziliśmy czas w gronie społeczności szkolnej i lokalnej. Tegoroczny program „Dbamy i Mamy” obfitował w wiele konkursów tematycznych, ciekawe zadania połączone z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Ponadto wygłoszono pogadanki o przyrodzie, przeprowadzono lekcje o ochronie środowiska, podsumowano akcję Sprzątanie Świata 2017.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę, a sponsorom za nagrody!

Szkoła Podstawowa nr 16

sp16

sp16 - sp16

sp16

sp16 - sp16

sp16

sp16 - sp16

sp16

sp16 - sp16