Dni nauk przyrodniczych, technicznych i sztuki w ZS nr 1

festiwal

festiwal - festiwal

Zajęcia w dniach 24-28 kwietnia br. przebiegały w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4) pod znakiem trwającego Tygodnia Nauki.

Uczniowie brali udział w warsztatach, wycieczkach organizowanych przez różne instytucje m. in. Zakład Utylizacji Odpadów, Mobilne Planetarium z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Elektrociepłownię, Centrum Chemii w Małej Skali z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Zespół Szkół Technicznych, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz Zespół Szkół Mechanicznych.

Podsumowaniem tygodniowych działań był piątkowy Festiwal, na którym nie tylko uczniowie Zespołu Szkół nr 1, ale również zaproszeni do szkoły goście, mogli wykonać ciekawe doświadczenia przyrodnicze m.in. pokaz suchego lodu, obejrzeć spektakl ekologiczny pt. „Dziady”, na własne oczy przekonać się jakie rozmiary mogą osiągać owady i pajęczaki z obszarów tropikalnych, a także obejrzeć konstrukcje robotów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Ponadto na festiwalu wręczono uczniom nagrody za wykonanie robota z surowców wtórnych, makietę prezentującą odnawialne źródła energii, tematyczny plakat oraz wiersz.

Wszystkie działania minionego tygodnia umożliwiły uczniom Zespołu Szkół nr 1 poszerzenie swojej wiedzy, czego dokonali świetnie się przy tym bawiąc.

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu

festiwal

festiwal - festiwal

festiwal

festiwal - festiwal

festiwal

festiwal - festiwal