Dzień lingwistyczny w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu

plakat

plakat - plakat

W najbliższy czwartek, 27 kwietnia, o godz. 9.00 w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ w Elblągu przy ulicy Czerniakowskiej 22 już po raz piąty odbędzie się Dzień Lingwistyczny.

Jego organizatorami są studenci lingwistyki stosowanej, członkowie koła kulturoznawczego oraz wykładowcy Instytutu: mgr Elżbieta Genge, mgr Danuta Zdrojewska oraz dr Agnieszka Żółtowska.

Celem imprezy jest promowanie lingwistyki stosowanej, języków obcych w biznesie oraz specjalności nauczycielskiej na kierunku Filologia oraz przybliżenie zgromadzonym kultury niemieckiej i angielskiej.

Uczestnikami imprezy jest młodzież z Liceów Ogólnokształcących z Elbląga, Pasłęka i Braniewa, ZSTI z Elbląga oraz uczniowie Gimnazjum SPSK wraz z nauczycielami.

W ramach  imprezy planujemy wiele atrakcji: prezentację aspektów kulturoznawczych przygotowanych przez Weronikę Gdaniec, Martynę Wyczlińską i Alicję Sorokę, studentki II roku specjalności nauczycielskiej oraz Małgorzatę Szarmach i Darię Płonkę, studentki II roku lingwistyki stosowanej (LS), przedstawienie pt. Feierabend w wykonaniu Oli Bednarz i Sławka Urbankiewicza z I roku lingwistyki stosowanej oraz konkurs „Mam Talent”, a w przerwie quizy ze znajomości krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Dzień Lingwistyczny poprowadzą Nikola Haftka i Agnieszka Szenik, studentki I roku LS.

Swoimi wrażeniami z udziału w programie Erasmus+ podzielą się Judith Alvarez Gareia z Hiszpanii oraz Natalia Szymanowska i Paulina Żurkowska z III roku LS.

Wyłonieni zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez PWSZ w Elblągu.

Wstęp jest wolny. Zapraszamy zainteresowanych do udziału!