Z ortografią za pan brat’ 2017

konkurs

konkurs - konkurs

To była już dwunasta edycja międzyszkolnego konkursu ortograficznego pt. "Z ortografią za pan brat”.

W sobotnie przedpołudnie - 22 kwietnia - Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Mickiewicza gościła w swoich murach uczniów z siedmiu  elbląskich podstawówek. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

I. Dyktando o tytuł „Mistrza ortografii” – rywalizacja indywidualna. W tej konkurencji wśród uczniów klas II zwyciężyła Amelia Magalska z SP 25, drugie miejsce wywalczył Miłosz Bielecki z Zespołu Szkół Pijarskich, zaś trzecie Natasza Marciniak z SP 16. Wśród uczniów klas  III zwyciężczynią okazała się Aleksandra Roślik z SP 9, drugie miejsce zajęła Livia Iwaniak z SP 16, trzecie wywalczyła Helena Kubera z SP 6.

II. Ortograficzne krzyżówki, rebusy, zagadki, łamigłówki - rywalizacja zespołowa. W tych zmaganiach z ortografią najlepsi okazali się uczniowie SP 9, drugie miejsce zajęli uczniowie  SP 6, a trzecie uczniowie SP 25.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, podczas którego  przekonaliśmy się, że tajniki polskiej ortografii można zgłębiać poprzez zabawę, a zdrowa rywalizacja i stosowanie zasad fair play to źródło pozytywnych emocji. Zapraszamy za rok!
                                                                                                                                                                                          
Organizatorzy SP 4

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs