SP 4 wśród zwycięzców!

plakat

plakat - plakat

"O2żni strażnicy atmosfery” to autorski projekt badawczy, który znalazł się w gronie zwycięzców czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy.

Skierowany on jest do szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całej Polski.  Nadrzędnym celem tegorocznej edycji Eko Odkrywców jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do podejmowania działań, które mogą przyczynić się do zrównoważonego rozwoju przy użyciu innowacyjnych form i metod pracy oraz dostępnych technologii. Dlatego uczestnicy musieli  opracować ekologiczny projekt badawczy, pozwalający  lepiej zrozumieć zasady rządzące naturą i uwrażliwiający na kwestie ochrony środowiska. Uczniom z SP 4 udało się! Zwycięzcy otrzymują granty pieniężne na realizację zaplanowanych działań.

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 4 są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Ambasadorem konkursu jest Rafał Kosik, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor bestsellerowej serii książek „Felix, Net i Nika”.