Konsultacje - zmiany ruchu na starówce

Przez najbliższe dwa tygodnie Departament Zarząd Dróg zbierać będzie opinie elblążan na temat propozycji zmian w organizacji ruchu drogowego na Starym Mieście.  Zakończono bowiem prace na ulicy Rzeźnickiej i przy Hotelu Elbląg. Dzięki temu możliwe jest dokonanie korekt w ruchu.

Propozycje zmian:

1. ul. Rzeźnicka i Mostowa - zamiana ruchu dwukierunkowego na jednokierunkowy z wjazdem od ulicy Przymurze w kierunku ul. Wodnej. Możliwość przejazdu przez Stary Rynek (na wprost) i parkowania po lewej stronie ul. Rzeźnickiej. Utworzone w ten sposób miejsca postojowe zostaną objęte Strefą Płatnego Parkowania.  

2. ul. Wieżowa – zamiana ruchu dwukierunkowego na jednokierunkowy z wjazdem od ulicy Przymurze w kierunku Starego Rynku. Możliwość parkowania po lewej stronie ulicy (SPP). Z powodu złego stanu drogi, by zapobiec dalszym deformacjom nawierzchni - wprowadzenie ograniczenia do 3,5 t.   

3. ul. Bednarska – wprowadzenie jednokierunkowego ruchu, tylko dla pojazdów osobowych, na odcinku od Starego Rynku do wjazdu na podwórko po dotychczasowym ciągu pieszym, którego nawierzchnię zastąpiono kostką brukową.  Brak możliwości parkowania. Na pozostałym odcinku ul. Bednarskiej do Wodnej zachowany będzie  ruch dwukierunkowy, który służyć będzie przede wszystkim pojazdom dojeżdżającym na tereny zabudowy kolejnych kwartałów.  

W I kwartale 2012 roku Departament Zarząd Dróg wykona tymczasową nawierzchnię utwardzoną ulicy Bednarskiej, na odcinku od ul. Wodnej do opisanego powyżej odcinka jednokierunkowego.  
.  
Uwaga – przy wprowadzaniu na drogach zasad ruchu jednokierunkowego jego układ powinien być wprowadzany naprzemiennie, gdyż ułatwi to  poruszanie się pojazdów w tym obszarze. Wobec faktu funkcjonującego już ruchu jednokierunkowego na ul. Kowalskiej i Rybackiej ( od Wodnej do Przymurza) sąsiadujące z nią równolegle ulice  powinny przenosić ruch o kierunku  odwrotnym.

Na propozycje mieszkańców Zarząd Dróg czeka do 8 lutego. Przesyłać można je pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..