Turniej młodych piłkarzy

W środę 27 marca w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu odbędzie się turniej piłki nożnej dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, z którymi klub Olimpia Elbląg ma podpisane umowy o współpracy w ramach akcji „Olimpijska Szkoła”. - Głównym zadaniem turnieju jest opieka nad najzdolniejszymi sportowo dziećmi, poprzez objęcie ich szkoleniem w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zaprosiliśmy dzieci z dwunastu szkół podstawowych – informuje Łukasz Konończuk, prezes Olimpii. Taka impreza to również  bardzo dobra okazja dla trenerów do wyszukiwania piłkarskich talentów.
Pierwszy mecz o godz. 8. Jako pierwsze mają zagrać zespoły reprezentujące SP nr 6 i 12. Poza tym, w hali Centrum Sportowo-Biznesowego wystąpią uczniowie z elbląskich  podstawówek nr: 1, 4, 16, 14, 18, 21 oraz ze szkół w Milejewie, Gronowie Górnym, Rychlikach i Żurawcu. Dla każdego zawodnika KS Olimpia przygotował koszulkę z nazwą jego szkoły, herbem Olimpii i emblematem „Olimpijska Szkoła”. Dla najlepszych drużyn i zawodników Urząd Miasta ufundował puchary i medale.
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, który osobiście jest fanem piłki nożnej. - Wszystkim biorącym udział  w turnieju życzę osiągnięcia jak najlepszych wyników i spełnienia marzeń o karierze piłkarskiej – mówi prezydent.