"Czy to jest kochanie?" od dziś w CSE Światowid

Dziś w CSE Światowid rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa Czy to jest kochanie? Patronat honorowy objął prezydent Elbląga.


Uczestnicy Festiwalu zmierzą się w twórczej rywalizacji w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora. W  każdej kategorii będzie można zobaczyć przedstawicieli naszego miasta. Oceniać ich będzie jury, w skład którego weszli Jacek Bończyk, Jan Poprawa i Grażyna Matyszkiewicz.

Przesłuchania tradycyjnie już są otwarte dla publiczności – uczestników będzie można usłyszeć i zobaczyć w sobotę i niedzielę – 23 i 24 marca. Recytatorzy i teatry jednego aktora wystąpią na Scenie Na Piętrze, z kolei w Galerii Nobilis zostanie zorganizowana artystyczna kafejka i przestrzeń przyjazna dla śpiewających piosenkę poetycką.  

W programie Festiwalu znalazły się takie wydarzenia, jak spektakl „Jabłko”, w którym występują  Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski, koncert Marii Peszek oraz spektakl „Piosenki Starszych Panów – Zimy Żal” w wykonaniu: Magdy Umer, Piotra Machalicy oraz Zbigniewa Zamachowskiego.