Mariusz Czerkawski na turnieju w Elblągu

Turniej hokeja
Na lodowisku „HELENA” odbył się turniej hokejowy „Bałtycki krążek 2013”. Gościem był m.in. Mariusz Czerkawski. Najbardziej znany polski hokeista popisywał się umiejętnościami i namawiał młodych elblążan do uprawiania sportu.

Organizatorem dwudniowej imprezy (16 i 17 marca)  był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS Wikingowie Elbląg. Turniej honorowym patronatem objął prezydent Grzegorz Nowaczyk.
Przez dwa dni na lodowisku rywalizowały z sobą drużyny z Gdańska, Kaliningradu, Warszawy, Opola i Elbląga, w których grają zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi.
Zmagania młodych hokeistów obserwowało z trybun setki elblążan. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak mecz EKH Wiking Elbląg z Olimpijczykami. Nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę, że w składzie drużyny gości byli tak znani zawodnicy jak m.in. Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz, Bartłomiej Wróbel, Andrzej Zabawa, Bogdan Dziubiński, Dariusz Garbocz.
Goście ograli gospodarzy 16:3. Było to do przewidzenia, ale i tak było na co popatrzeć. Oprócz doskonałej jazdy na łyżwach, zawodnicy zaprezentowali szybkie i bardzo efektowne akcje.
Obecność Mariusza Czerkawskiego na elbląskim turnieju nie była przypadkowa. Jest on bowiem prezesem „Stowarzyszenia Sport7”, które zajmuje się promocją wśród dzieci i młodzieży zimowych dyscyplin oraz zachęca do aktywnego spędzania czasu.
– Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i w sympatycznej atmosferze. Miło mi było widzieć emocje i zaangażowanie u dzieci, ich rodziców i trenerów – powiedział przed wyjazdem z Elbląga Czerkawski.
Andrzej Tkacz chwalił elbląskie lodowisko: - Trzeba pogratulować tej ładnej hali i wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Fajnie, że dzięki temu powstał kolejny ośrodek hokeja w Polsce, a szczególnie na północy, bo poza Gdańskiem nie było. Teraz należy mieć nadzieję, że praca z dziećmi ruszy szerokim frontem. Tym bardziej, że widzę tutaj również bardzo duże grono zapalonych rodziców, którzy wspierają klub.
Pierwsze miejsce w turnieju „Bałtycki krążek 2013” zajął GKS Stoczniowiec (Gdańsk), a na kolejnych miejscach znalazły się drużyny: MUKS Orlik Opole, UKS Wikingowie Elbląg, Feniks Kaliningrad i HUKS Legia Warszawa.