Konferencja i warsztaty komputerowe Programu e-Twinning

e

e - e
30 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu w gmachu przy ul. Grunwaldzka 137 odbędzie się konferencja i warsztaty komputerowe Programu e-Twinning, organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Czy można oswoić najnowsze technologie, nauczyć się języka obcego i równocześnie nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy? Tak, to możliwe dzięki europejskiemu programowi eTwinning.
eTwinning powstał specjalnie dla szkół i przedszkoli, stwarzając możliwość międzynarodowej współpracy i wspólnej realizacji projektów edukacyjnych dla uczniów w wieku 3 – 19 lat. Udział w eTwinning  nie wymaga ponoszenia kosztów ani zbędnych formalności. Uczniowie naprawdę to lubią, ponieważ w zajmujący sposób i „na żywo” uczą się języków, doskonalą umiejętności komputerowe, poznają kulturę i historię innych krajów.  Dla nauczycieli eTwinning ma wiele ofert szkoleniowych, kursów internetowych i seminariów kontaktowych, podczas których mogą się poznać i rozpocząć  wspólne projekty nauczyciele ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Każdy nauczyciel, który zrealizował choćby jeden projekt eTwinning potwierdza, że program pomaga osiągać kolejne stopnie awansu zawodowego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.

Program