Pola Nadziei 2012

Przed nami wiosenna część akcji charytatywnej „Pola Nadziei 2012”. Jej  celem jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie dzieci, młodzieży, i dorosłych na potrzeby osób chorych. Akcja odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Elbląga.


- Wiosną, kiedy żonkile kwitną – przy ogromnym wsparciu młodzieży - zbieramy fundusze na wsparcie Hospicjum Elbląskiego, wręczając w zamian za datek żonkilową pamiątkę. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy, opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. - mówi Anna Podhorodecka, koordynatorka akcji.

21 kwietnia br. na Placu Jagiellończyka, w godzinach 11.00 - 14.00 zorganizowane zostaną zabawy, konkursy, wystąpią także „Szalone Małolaty”. Wybrani i nagrodzeni zostaną zwycięzców konkursu „Żonkil-kwiat nadziei”.

- Na początku marca zaproszenia wysłaliśmy do placówek edukacyjnych i kulturalnych z propozycjami włączenia się w tegoroczną akcję. A można to zrobić na różne sposoby, młodzież  21 kwietnia może kwestować na rzecz Hospicjum Elbląskiego - teren miasta, Plac Jagiellończyka oraz hipermarkety Kaufland oraz Leclerc, zbiórkę można także zorganizować na terenie swojej placówki. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami „Żonkil-kwiat nadziei”. W konkursie tym mogą wziąć udział grupy dzieci i młodzieży  z przedszkoli, szkół oraz innych placówek edukacyjnych i kulturalnych z terenu gminy Elbląg. Warunkiem udziału w Konkursie jest zespołowe wykonanie stroju (strojów) przedstawiającego żonkil (żonkil jest graficznym reprezentantem akcji POLA NADZIEI) oraz zaprezentowanie przebrania w jak najbardziej oryginalny sposób podczas finału Pól Nadziei. - dodaje Anna Podhorodecka.

Do 30 marca można zgłaszać chęć udziału w kwestach oraz konkursie. Spotkanie z nauczycielami zaplanowano na 11 kwietnia.

Więcej o akcji, Regulamin konkursu oraz Deklaracja uczestnictwa w konkursie i kwestach dostępne są na stronie: www.ehospicjum.pl oraz na Facebooku profil Hospicjum Elbląskie.

Organizatorem tegorocznych Pól Nadziei jest Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego wraz z Hospicjum Elbląskim, a współorganizatorzy akcji to: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Elbląg Europa.