17 maja w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka odbędzie się finał XVII edycji Konkursu na selektywna zbiórkę odpadów.

W środę 27 marca w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu odbędzie się turniej piłki nożnej dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, z którymi klub Olimpia Elbląg ma podpisane umowy o współpracy w ramach akcji „Olimpijska Szkoła”.

Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga oraz Jarosław Denisiuk, dyrektor CS Galeria EL zapraszają na wernisaż wystawy z okazji 80-tych urodzin i 55-lecia pracy twórczej Janusza Hankowskiego, który odbędzie się 23 marca o godz. 18. 00. Wstęp wolny.

Już w najbliższą sobotę, 23 marca (od 10.00 do 17.00) w Ratuszu Staromiejskim będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Rejestracja to zaledwie 10 minut. 10 minut, które może okazać się darem życia dla kogoś walczącego z białaczką. Dzień Dawcy Szpiku w Elblągu dedykowany jest małej Jagódce.

Fundacja Dlaczego Pomagam zaprasza w sobotę, 23 marca do udziału w Dniu Dawcy Szpiku. Akcja dedykowana będzie elblążance, półtorarocznej Jagódce.

Pod takim tytułem odbędzie się spotkanie dla wszystkich zainteresowanych tematyką onkologiczną, w piątek 22 marca 2013r. o godz. 18.00 w sali "U św.Ducha" Biblioteki Elbląskiej.

Na lodowisku „HELENA” odbył się turniej hokejowy „Bałtycki krążek 2013”. Gościem był m.in. Mariusz Czerkawski. Najbardziej znany polski hokeista popisywał się umiejętnościami i namawiał młodych elblążan do uprawiania sportu.