Zachęcamy do lektury artykułu dotyczącego przekopu Mierzei Wiślanej, który znalazł się w trójmiejskim wydaniu Gazety Wyborczej. Autorem tekstu jest Krzysztof Katka.

„Karuzela z nazwiskami powoli zaczyna się kręcić” – to tytuł tekstu w najnowszym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W tym dwutygodniku przedstawiono analizę nastrojów politycznych w różnych samorządach kraju oraz szanse poszczególnych kandydatów na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych. Wśród opisanych samorządów znalazło się również nasze miasto. Zdaniem autorki artykułu „do zmiany politycznej nie powinno dojść też w Elblągu, mieście, które w ubiegłym roku stało się areną wielkiej politycznej walki.”

Czytaj artykuł

Fot. Anna Dembińska portel.plW minioną niedzielę prezydent Jerzy Wilk miał okazję oglądać wyrównany pojedynek naszych szczypiornistek z MKS-em Lublin. Mimo prowadzenia do przerwy nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek, które wyjechały do domu z punktami. - Mimo przegranej muszę powiedzieć, że pojedynek był bardzo wyrównany i rozegrany został na najwyższym poziomie- podkreślał Jerzy Wilk. Zachęcamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną przez Elbląską Gazetę Internetową portel.pl

Autor: Ryszard BielKS Meble Wójcik zwycięzcą weekendowego Noworocznego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga rozegranego w hali Centrum Sportowo-Biznesowego. Puchar zawodnikom wręczył prezydent Jerzy Wilk.

Władzom miasta z woj. warmińsko-mazurskiego nie udało się zrealizować aquaparku w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, który miał kosztować ponad 40 mln zł. Teraz nowi włodarze Elbląga mają nową wodną koncepcję na zagospodarowanie terenu po kiedyś największym odkrytym basenie w Europie – pisze gazeta Puls Biznesu. Zapraszamy do lektury artykułu.

Fot. Monika SkowrońskaWczoraj prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak wzięli udział w uroczystości inauguracyjnej roku akademickiego w Elbląskim Seminarium Duchownym, które rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył Jan Styrna Biskup Elbląski. Po krótkiej przerwie uczestnicy uroczystości zebrali się w auli, gdzie odśpiewana została Bogurodzica. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją i galerią zdjęć zamieszczoną w Elbląskim Dzienniku Internetowym www.info.elblag.pl.

Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że PO zapomina o ludziach. O tym, że władza nie jest dawana na zawsze. A nieliczenie się rządzących z mieszkańcami doprowadza do referendum – mówił Jerzy Wilk, prezydent Elbląga w rozmowie z Agnieszką Widerą z portalu samorządowego. Zachęcamy do zapoznania się z całością rozmowy. Czytaj więcej.