Kompleks rekreacyjny Nowa Holandia

Kompleks rekreacyjny Nowa Holandia

Kompleks rekreacyjny Nowa Holandia - Kompleks rekreacyjny Nowa Holandia
Nowa Holandia to kompleks o łącznej powierzchni 30 ha. na terenie, którego znajdują się akweny wodne połączone siecią kanałów o łącznej długości 12 km. W pobliskim sąsiedztwie rozciąga się Jezioro Druzno i Kanał Elbląski. Obiekt rekreacyjny powstał na miejscu byłych łąk, pól i nieużytków. W miejscach zabagnionych terenu powstały zbiorniki wodne. Zadomowił się tu sum, jesiotr, karp i węgorz który urządza wędrówki do Jeziora Druzno. Drzewa i krzewy zostały posadzone przez właściciela. Jest ich ok 30 tysięcy sztuk. Zaistniał modrzew, sosna, świerk, jodła, daglezja, dąb, klon, buk. Pośród zieleni i w gąszczu tataraku doskonale zaaklimatyzowały się łabędzie, dzikie kaczki a nawet gęsi. Mikroklimat Nowej Holandii poprzez swoje bogactwo naturalne i walory ekologiczne jest wspaniałą wizytówką regionu żuławskiego.

Kompleks rekreacyjny Nowa Holandia gwarantuje miło spędzone chwile w zacisznych zielonych  zakątkach, do których prowadzą alejki spacerowe połączone mostami i kładkami tuż nad wodą. Każdy znajdzie tam swój sposób na odpoczynek i doskonałą zabawę. Marynarzy, majtków i wilków morskich Kompleks zaprasza do opłynięcia akwenów wodnych i kanałów na kajakach lub rowerach wodnych, a większe grupy łodzią spacerową, która zabierze Państwa w niezwykłą podróż krajoznawczą do rezerwatu przyrody jeziora Drużno bogatego w rzadkie ptactwo i roślinność. Każdy może również spróbować jazdy konnej pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci natomiast, Nowa Holandia zaprasza na przejażdżkę kucykiem i bryczką oraz do szaleństw i zabaw w małpim gaju, na kulkach i wszelkiego rodzaju dmuchanych zjeżdżalniach. Nowa Holandia zaprasza również grupy zorganizowane. Wszystkie wymienione atrakcje w połączeniu z  oprawą artystyczną na scenie i zapleczem gastronomicznym dają możliwość przeprowadzenia jedynej w swoim rodzaju i niezapomnianej imprezy firmowej, pikniku rodzinnego, koncertu czy wesela na świeżym powietrzu. Proponujemy potrawy kuchni polskiej opartej na produktach pochodzących z regionu Żuław. Możecie je Państwo skosztować na miejscu, w wygodnym i klimatyzowanym wnętrzu, gdzie gwarantujemy miłą i szybką obsługę, a w sezonie w barze  letnim w otoczeniu przyrody spożywając posiłki w wiatach na terenie rekreacyjnym.

Kontakt:
Kompleks Gastronomiczno-Rekreacyjny Nowa Holandia
Nowe Pole 1B (obwodnica Elbląga, 80-ty km w stronę Warszawy)
tel. 55 233 89 90
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.nowaholandia.pl

Istnieje możliwość dojazdu również od ulicy Skrzydlatej, 15 minut spacerkiem od pętli autobusowej na ulicy Łódzkiej.