Razem dla schroniska - pomóżmy zwierzętom !

Razem dla schroniska
Elbląskie schronisko przygotowuje się do nadchodzącej zimy i liczy na pomoc wszystkich tych elblążan, którym los zwierząt nie jest obojętny.

O potrzebach schroniska mówi Pani Agnieszka Wierzbicka, kierownik placówki:

Elbląskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przyjmie dary od sponsorów i osób prywatnych. W schronisku zawsze przydadzą się: karma – szczególnie żywność mokra w puszkach; smycze, obroże, koce, ręczniki, materacyki dla psów; materiały budowlane (farby, kafelki, pędzle, gładzie szpachlowe, płyty chodnikowe, panele ogrodzeniowe i siatka), słoma, klatki transportowe dla psów i kotów oraz wszelkie inne dary mogące pomóc schronisku. Liczymy również na wolontariat młodzieży, czy osób starszych, które chcą pomóc w pracy na rzecz zwierząt. Zasady wolontariatu znajdują się na stronie schroniska (www.schronisko.elblag.pl). Każda pomoc jaką otrzymamy pozwoli naszym zwierzętom lepiej przetrwać zimę, która jest dla nich najtrudniejszym okresem.

Raport NIK pozytywnie o elbląskim schronisku
Warto dodać, że najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli, który sprawdzał stan schronisk na terenie całego kraju wziął pod lupę również elbląskie schronisko. Raport wskazał na pozytywne działania, takie jak realizowany w Elblągu Program zwalczania bezdomności zwierząt, mający na celu zmniejszenie populacji bezdomnych zwierząt oraz edukację w zakresie humanitarnego ich traktowania. Elbląg wyróżnia się również jeżeli chodzi o znakowanie psów mikroprocesorem i utworzenie na tej podstawie bazy danych – w Elblągu mamy taką bazę od 2007 roku. Wskazano również na akcje i zajęcia edukacyjne propagujące właściwe postawy wobec zwierząt. Przykładem jest zawarta przez Miasto Elbląg umowa z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Elblągu na finansowanie zadania pn. „Realizacja programu edukacji humanitarno-ekologicznej w szkołach miasta Elbląga”. W ramach programu prowadzone są wśród dzieci i młodzieży konkursy, cykle pogadanek i wycieczek o tematyce ekologicznej i ochrony zwierząt.

Według raportu problemem elbląskiego schroniska podobnie, jak wielu innych na terenie kraju jest przepełnienie. Problemowi temu ma zaradzić promocja adopcji zwierząt.

Adopcja zwierząt

W październiku ruszyła zorganizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals” kampania pod hasłem „Chcemy zdążyć do domu przed zimą”. Akcja, trwająca aż do wiosny, ma zachęcić ludzi, noszących się z zamiarem rozszerzenia swoich rodzin o uroczego czworonoga, do odwiedzenia schronisk i przyjęcia pod swój dach jednego z ich podopiecznych. Pies czy kot ze schroniska to zwierzę, które niejednokrotnie przeżyło dramat rozstania z dotychczasowym właścicielem. Powody oddawania psów i kotów do schronisk są różne. Czasem właściciel odchodzi na zawsze, pozostawiając swojego przyjaciela, którego nikt z rodziny nie chce lub nie może przygarnąć. Bardzo często jednak do schronisk trafiają ofiary ludzkiego okrucieństwa i bezmyślności. Wszystkie potrzebują kochającego właściciela, na ich przywiązanie i miłość zawsze można liczyć.
Dzięki organizowanym przez OTOZ Animals podobnym akcjom w od stycznia do czerwca 2011 roku w prowadzonych przez nich schroniskach udało znaleźć się domy dla 1797 psiaków i 641 kotów.

W naszym mieście akcja „Chcemy zdążyć do domu przed zimą” odbywa się pod patronatem Grzegorza Nowaczyka Prezydenta Elbląga i nosi nazwę: RAZEM DLA SCHRONISKA – pomóżmy zwierzętom !

Obejrzyj zdjęcia zwierząt z elbląskiego schroniska


Kontakt do schroniska:
OTOZ ANIMALS
SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ELBLĄGU
konto: 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
ul. Królewiecka 233; 82-300 Elbląg
www.schronisko.elblag.pl
tel. 603 300 631