Dzień Strażaka

Prezydent Witold Wróblewski wziął udział w dzisiejszych obchodach Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do podziękowania elbląskim strażakom za ich trud i poświęcenie w ratowanie życia i mienia naszych mieszkańców. Tradycyjnie również podczas apelu wręczone zostały nagrody i awanse na wyższe stopnie strażackie.

- Wszystkim elbląskim strażakom pragnę przekazać życzenia pomyślnej służby oraz słowa uznania za codzienny trud i poświęcenie. Stojąc na straży bezpieczeństwa naszych mieszkańców, strażacy zawsze ofiarnie niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych. Jesteście zawsze na pierwszej linii tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i mienie. Bycie strażakiem to wielki zaszczyt i niezwykłe wyzwanie - trudna służba, w której naraża się swoje zdrowie. Mam nadzieję, że każda pomyślnie zakończona akcja jest dla Was źródłem satysfakcji – podkreślał w swoim wystąpieniu Prezydent.

W prezencie od władz miasta strażacy otrzymali dwie pary rękawic. W Elblągu pracuje 154 strażaków, w tym cztery panie w służbie mundurowej.