25-lecie działalności Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Elblągu.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wziął dziś udział w jubileuszu 25-lecia istnienia Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Elblągu. Uroczystość była okazją do podsumowania dotychczasowej działalności organizacji.

Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Elblągu zostało zarejestrowane 3 kwietnia 1990 roku. Jego celem jest między innymi pielęgnowanie języka niemieckiego, kultury, obyczajów i historii. Aktualnie Stowarzyszenie skupia ponad 200 członków.

 

-  Serdecznie gratuluję Państwu jubileuszu oraz dziękuję za dotychczasową działalność. Jesteście członkami naszej lokalnej społeczności, żywo zainteresowanymi sprawami Elbląga i promowaniem jego wspaniałego dziedzictwa. Cenię również Waszą działalność edukacyjną, która zainteresowanym osobom daje możliwość nauki języka niemieckiego. Jestem głęboko przekonany, że współpraca polsko-niemiecka, która realizowana jest w naszym mieście wpisuje się w ogół stosunków dobrosąsiedzkich pomiędzy naszymi krajami. Na najbliższe lata, całej społeczności życzę powodzenia w codziennej działalności i pomyślności w życiu osobistym – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Jubileuszową uroczystość uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu.