Centrum Rekreacji Wodnej bez barier

crw
Z zewnątrz teren Centrum Rekreacji Wodnej jest coraz lepiej zagospodarowany. Uwagę przykuwają nowe miejsca parkingowe i zmieniająca się elewacja budynku. Najwięcej dzieje się tam, gdzie ciężko jest zajrzeć, czyli wewnątrz budynku. Aktualnie trwa tam montaż klimatyzacji, wentylacji, instalacji uzdatniania wody i instalacji elektrycznych. „Front robót” jest bardzo szeroki.

W części pomieszczeń wyłożono już glazurę i gresy. Montowane są podwieszane sufity oraz balustrady. Wykonywane są izolacje i okładziny ścian niecek basenów. Dobra wiadomość dla najmłodszych miłośników pływania - do Centrum dostarczono już zabawki, w które będą wyposażone niecki przeznaczone dla dzieci.

Nowy kompleks będzie przyjazny nie tylko dla najmłodszych, ale dla wszystkich, którzy zechcą skorzystać z bogatej oferty Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu.

Dostępność dla osób niepełnosprawność w obiekcie
Uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Do każdego z projektowanych pomieszczeń, do których założono możliwość dostępu dla osób niepełnosprawnych, można dotrzeć bez potrzeby pokonywania barier architektonicznych za pomocą komunikacji poziomej na kondygnacji parteru oraz za pomocą windy na pierwsze piętro. Zapewniono również swobodny dostęp do budynku poprzez zastosowanie wejścia do obiektu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na parterze zlokalizowano osobną szatnię dla osób niepełnosprawnych z natryskiem, WC i wyjściem na halę basenową. W szatni zaprojektowano pojedyncze szafki oraz wózek basenowy służący do transportu osoby niepełnosprawnej na nieckę basenową. W wyposażeniu basenu sportowego znajdzie się mobilny podnośnik hydrauliczny dla niepełnosprawnych.

Obiekt wyposażony będzie w windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Winda będzie przelotowa, panoramiczna, o ścianach ze szkła bezpiecznego z możliwością zatrzymania się na kondygnacji piwnicy, parteru i piętra oraz na dolnym poziomie trybun dla widzów w hali sportowej. Na trybunach wśród 191 miejsc przewidziano 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, w części znajdującej się w pobliżu wyjścia z windy.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln zł jest kwotą dofinansowania ze środków UE.

crw
crw
crw

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

logo

logo