Zajrzyj na budowę Centrum Rekreacji Wodnej

crw
Surowa, betonowa kolorystyka budynku Centrum Rekreacji Wodnej zaczęła się zmieniać. Na elewacji widać kremowe, granitowe i szare barwy. Uwagę zwraca również coraz lepiej zagospodarowany teren wokół obiektu. Wykonywane są podkłady pod układ drogowy, układane są nawierzchnie utwardzone. Najbardziej oczekiwana inwestycja w mieście z każdym dniem nabiera kształtu. Budynek Centrum Rekreacji Wodnej jest już trakcie robót wykończeniowych. Obecnie trwa  montaż stolarki wewnętrznej  oraz  instalacji elektrycznych. Kontynuowane są roboty szpachlarskie i glazurnicze. Kolejne prace, prowadzone równolegle, wiążą się z montażem instalacji uzdatniania wody oraz  instalacji niskoprądowych. Kończy się także montaż wewnętrznej, szklanej przegrody, oddzielającej halę basenu sportowego od rekreacyjnego. Dostarczono już część zabawek dla części rekreacyjnej – fokę, wieloryba, motorówkę i zjeżdżalnie w kształcie żaby. W basenie znajdą się także zabawki typu: armatki wodne, zjeżdżalnie w kształcie węża, siatka wspinaczkowa, grzybek, jeż, tunel wodny i wąż.

Przypomnijmy, że w elbląskim Centrum Rekreacji Wodnej znajdą się cztery baseny – sportowy (25-metrowy), do nauki pływania, rekreacyjny oraz dla dzieci. Zespół basenów jest budowany przez konsorcjum firm Elzambud z Elbląga i Moris-Sport z Warszawy.

Koszt budowy Centrum to 26 mln zł, z czego 16,2 mln jest kwotą dofinansowania ze środków unijnych. Obiekt ma 35 tysięcy metrów sześciennych objętości, dodatkowo zagospodarowany zostanie terenu wokół budynku na obszarze 16,4 tys. metrów kw. Przy basenie powstaną również 204 miejsca parkingowe.
Prace przy Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu można obserwować na bieżąco dzięki kamerze internetowej zainstalowanej na terenie budowy:
http://www.elblag.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=4731:kamery-internetowe-on-line&catid=115:kamery-internetowe-on-line&Itemid=150

crw
crw
crw
crw
crw
crw
crw

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

w-m

ue