Życie na wulkanie

W czwartek (26 marca) o godz. 17.00 w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Elblągu (audytorium, sala 107/108c) przy al. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się wykład otwarty dra Czesława Niteckiego pt. "Park Yellowstone. Życie na wulkanie". Serdecznie zapraszamy do udziału!

Park Narodowy Yellowstone to najstarszy park narodowy świata. Leży na wielkiej kalderze super wulkanu w stanie Wyoming (USA). Obfituje w różnego rodzaju zjawiska geotermalne. Na terenie Parku zachował się interesujący, niemal niezmieniony ekosystem charakterystyczny dla klimatu umiarkowanego półkuli północnej.

Dr Czesław Nitecki, autor prezentacji multimedialnej o parku, jest zoologiem i ekologiem z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się badaniami naukowymi z dziedziny ekologii ptaków. Od wielu lat prowadzi badania także na jeziorze Druzno. Jest redaktorem monografii przyrodniczej  tego jeziora wydanej w 2013 r. Od kilkunastu lat często podróżuje po USA.  W Parku Narodowym Yellowstone był we wrześniu 2011 r.