Godzina dla Ziemi

Elbląg po raz kolejny włącza się w akcję „Godzina dla ziemi”. W związku z tym w najbliższą sobotę (28. marca) o 20.30 na godzinę zostanie wyłączone podświetlenie budynku Urzędu Miejskiego oraz Bramy Targowej.

„Godzina dla ziemi” to akcja ogólnoświatowa. W tym roku kampania zachęcająca do wykonania symbolicznego gestu mającego przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o naszą Planetę na co dzień, nieco zmienia swój charakter. Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Godzina dla Ziemi WWF 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina.

W sobotę 28 marca o godz. 20.30 w całej Polsce zgasną światła „dla morświna”. Do wzięcia udziału w tej akcji zachęcamy również mieszkańców naszego miasta.

Na stronie godzinadlaziemi.pl można podpisać apel o jak najszybsze wprowadzenie w życie rozwiązań, które pozwolą ochronić bałtycką populację morświna przed wyginięciem.