Elbląska godzina dla morświna

Błękitny Patrol WWF (World Wide Fund for Nature) zawitał dziś do Elbląga ze swoją akcją ochrony morświna bałtyckiego. W Urzędzie Miejskim z wolontariuszami spotkał się Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Wolontariusze podróżują po Polsce, apelując o przyjęcie programu ochrony morświna. Populacja tego bałtyckiego krewniaka delfina została oszacowana na około 450 osobników. Bez szybkiego podjęcia działań na rzecz ich ochrony, przyszłość morświnów w Morzu Bałtyckim jest zagrożona. Stąd akcja WWF pn. „Godzina dla morświna. Bądź moim głosem. Pomóż.”. Apel w obronie morświna można podpisać na stronie www.godzinadlaziemi.pl

- Uważam, że to bardzo szczytna akcja. Powinniśmy robić wszystko, aby ratować zagrożone gatunki. Morświn jest szczególnie zagrożony wyginięciem i powinniśmy wspierać się w działaniach, aby nie zniknął z Morza Bałtyckiego – podkreślał podczas dzisiejszego spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

Morświn, pod opieką wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, odwiedzi w sumie 21 miast. Jego podróż zakończy się 28 marca w Gdyni.