9,5 mln złotych trafi do Elbląga

dw 504
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął dziś decyzję o przyznaniu blisko 9,5 miliona złotych refundacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. To pieniądze, które Elbląg otrzyma za przebudowę drogi wojewódzkiej 504. Ubieganie się o środki na ten cel prezydent Wróblewski zadeklarował w lutym podczas konferencji prasowej. Wniosek złożony do samorządu województwa przeszedł pomyślną ocenę formalną i merytoryczna, a dziś już wiadomo, że pieniądze zasilą miejską kasę.

 

Przypomnijmy, droga wojewódzka 504 przebudowana została w latach 2011-2014. Wartość projektu  pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego drogi wojewódzkiej nr 504 – ul. 12 Lutego w Elblągu”  wyniosła 15 752 941,90 zł, w tym przyznana dziś kwota dofinansowania, to dokładnie 9 475 965, 49 zł. Dzięki refundacji udało się pozyskać dodatkowe środki, które będzie można przeznaczyć na rozwój Elbląga.

Jestem zadowolony z decyzji Zarządu i cieszę się, że dzięki moim staraniom do kasy Miasta trafi blisko 9,5 miliona złotych. W napiętym tegorocznym budżecie te dodatkowe środki będzie można wykorzystać na wkłady własne dla nowych inwestycji, które przygotowujemy w nowej perspektywie unijnej – skomentował dzisiejszą decyzję władz województwa prezydent Elbląga Witold Wróblewski

Projekt zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, Poddziałanie 5.1.6 Infrastruktura drogowa warunkująca rozwój regionalny.